MEINL CYMBAL 18 MOD. MB20-18MHC-B
Meinl Cymbal. Model: MB20-18MHC-B. Heavy Crash. 18” inch diameter. MB20 series. Manufactured from B20 bronze alloy. Hand hammered in Türkiye. High gloss finish in Germany.
Sin existencias
Related products
CONGA HEADLINER 12 MOD. HC12
12" Conga, 28" tall, matte finish, hand-selected buffalo skin head, black powder-coated hardware, 2mm rounded hoops, 8mm tuning lugs, original Meinl-style tuning bracket , made of Siam oak, includes adjustable basket-type stand with quick-set system and tuning key.